Uudised

16 09 / 2014

Appi, pigmendilaigud!

Põhjamaadele omaselt on Eestis suvi lühike ja jahe. Nii üritame me maksimaalselt ära kasutada kõik soojad ja päikesepaistelised ilmad. Soojematele riikidele ei tundu meie suvi ja päikesekiirgus ligilähedalegi jõudvat, ja meie vähesed suviselt kuldsed päevad ei tundugi nahale ohtlikud. Seetõttu unustame me tihtipeale päikesekaitse, või peame seda lausa ebavajalikuks...

Nüüd aga, kui päike hakkab vaikselt pilvede taha peituma on paljud naised silmitsi tõsise murega – nahale on tekkinud ebameeldivad tumedamat pruuni tooni laigukesed, mis enam ära ei kao. Mis need on, ja miks need küll meie nahale ilmusid?

Loe lisaks...

Omades elektroonikavaldkonna doktorikraadi, ei osanud Christophe Bianchi kordagi mõelda, et tema suurimad saavutused saavad teoks hoopis kosmetoloogia vallas.

Peale magistrikraadi Londonist asus ta konsulteerima välisfirmasid, kes soovisid siseneda Euroopa turule. Samuti on ta juba üle kahekümne aasta olnud tegev Prantsuse ja Ameerika pooljuhtide ja mikroelektroonikaga seotud start-up firmades. Selline rahvusvaheline keskkond ja kogemused lõid soodsa aluse ka tema oma firma loomisele ja nii sündis 2012 aastal firma Feeligreen – start-up, mis arendab innovatiivset kosmeetikat. Alguse sai see kõik ühest koostööprojektist Jaapani laboriga, mis uuris pooljuhtide tehnoloogiate kasutusvõimalusi meditsiinilistes projektides ja kosmeetikas. Tänu Christophe Bianchi teadmistele elektrotehnika vallas, sündiski midagi revolutsioonilist – vananemisvastased plaastrid mis kasutasid mikrovoolu stimuleerimaks nahas kollageeni tootmist loomulikult ja turvaliselt.

Loe lisaks...

Tuntud ja väga andekas jumestaja Reet Härmat avaldab oma ilu saladused Anne ja Stiili veebiväljaandes. Hea sõnaga on ära mainitud ka meie Biotopix Flashlift näonahka viie minutiga pinguldavat seerumit. Reet kasutab seda fotosessioonidel nii enda, kui pildistatavate kortsukeste vähendamiseks. 

Loe lisaks...

Seoses meie partneri Smartposti hinnakirjamuudatusega tõusis Smartpostiga saatmise kulu 0.05€ võrra. Alates 04.03.2015 on Rosena dermakosmeetika e-poes Smartpostiga tellimuse saatmine 2.70€.

Loe lisaks...

Põhjamaade suved on tihtipeale hallid ja sombused. Säravast päikesest, võibki mõnel aastal ainult unistama jääda. Nii üritame piskustki maksimumi võtta ja võimalikult palju aega päikese käes veeta, et veel pimedamaks ja hallimaks talveks energiavarusid koguda.

Kahjuks toob geograafiline eripära aga kaasa mitmeid ohutegureid, mille peale alati ei oskagi mõelda.

Loe lisaks...

Teadussaavutused on tänaseks päevaks võimaldanud parendada inimkeha tehissüdame ja tehisjalgadega. Meditsiin areneb hetkel muljetavaldava kiirusega, ja kasvavad meie teadmised inimese välimuse säilitamiseks ja parandamiseks. Välimus on meile äärmiselt oluline, mistõttu on eriti keeruline leppida looduse loomuliku protsessi — vananemisega.

Nooruse eliksiiri otsingud on käinud iidsetest aegadest, kuid siiamaani on tõeliselt efektiivseteks meetoditeks jäänud siiski pigem kirurgilised või invasiivsed meetodid. Need vahendid tunduvad paljudele ohtlikud ja potentsiaalselt kõrvaltoimeterikkad ning seetõttu otsitakse alati väheminvasiivsemaid võimalusi.

Üks uus leebem võimalus on bioaktiivsete peptiidide kasutamine nahahoolduses.

Loe lisaks...