Akne toitumisnõustaja pilgu läbi

Published In: NewsHits: 13512

Akneprobleem saab kõige paremini lahendatud, kui ravida seda nii seest- kui väljaspoolt. Mida menüüs muuta, et näonaha olukorda paremaks muuta, õpetab toitumisnõustaja.

 

Üsna sagedasti on naistel probleeme naha, küünte ja/või juustega. Sellel on väga lihtne selgitus. Nimelt on meie organism üles ehitatud nii, et alatoitumise korral saavad need toitaineid kõige viimasena. Siinkohal ei pea ma silmas alatoitumist kaloraaži, vaid eelkõige vajalike ainete poolest, mis on tänapäevase lääneliku toitumisstiili puhul üsna tavaline nähtus.

Võib öelda, et nahk on keha sisemise tervise peegel. Akne põhjuseid on palju ning need on indiviiditi erinevad. Levinumateks on hormonaalne tasakaalutus puberteedieas, samuti raseduse ajal või enne menstruatsiooni, hormonaalsete ravimite tarvitamine, ebaõige toitumine, kuid ka näiteks pärmseente vohamine organismis, kiire ja suur kaalulangus, stress ja päril

Esimesed sammud ilusa näonaha heaks

Akne puhul, nagu ka paljude muude nahaprobleemide korral, on oluline alustada seedimise korrastamisest ning keha jääkainetest puhastamisest. Oluline on tasakaalustada soole mikrfoora ja soodustada heade bakterite kasvu. Samuti tuleb tasakaalustada hormoonid, anda kehale piisavalt toitaineid ning vähendada põletikku. Seda kõike saab teha toitumist muutes.

Kõigepealt tuleb rääkida sellest, mida ei peaks sööma- selleks on rafineeritud ja ületöödeldud toidud. Tuleb leida naturaalseid, võimalikult vähe säilitusaineid ja muid võõraid koostisosi sisaldavaid toite. Nii toetate keha detoksikatsiooni ja annate organismile haigusega toimetulekuks vajalikke toitaineid. Kui tugeva akne puhul määratakse antibiootikume, või kui tekib kahtlus, et soolemikroobide tasakaal on paigast ära, tuleb tarbida probiootikume ning taastada soolemikroobide tasakaal.

Ka hormonaalset tasakaalutust saab mõjutada toitumisega. Väga paljudel on akne seotud hormoonidega, eriti meessuguhormooni testosterooniga. Tegemist on eeskätt testosterooni ainevahetuse muutustega nahas, mitte niivõrd tema kõrgenenud tasemega veres. Akne on seotud ka teise hormooni – insuliiniga, mistõttu teda on isegi nimetatud „naha diabeediks“. Hormoone tasakaalustab nn GK ehk madala glükeemilise koormusega dieet, kus kõik süsivesikulised toidud annavad teatud arve punkte ning päevas tohib ära süüa samuti teatud arvu süsivesikuid. Üldiselt tähendab see 45 punkti päevas, millest kümme punkti annavad põhitoidukorrad ning viis vahepalad.

Kas šokolaadi võib süüa?

Levinud toiduaine, millega akne teket seostatakse, on šokolaad. Akne ja šokolaadi seoseid on uuritud aastaid, kuid täielikult pole veel suudetud neid tõendada ega ka ümber lükata. Ühes uuringus näiteks püüti välja selgitada seost akne ja šokolaadi vahel. Selgus, et šokolaadi tarbides esines katsealustel rohkem aknet. Samas leiti, et neil, kellel šokolaadi tarbimine aknet tekitas, esines nahas teatav akne-eelne seisund (eelsoodumus akne tekkeks), mis ägenes šokolaadi tarbimisega. Seega näitas uuring, et šokolaadi roll akne tekkes on individuaalne, mis kehtib ka teiste toiduainete puhul.

Väga sageli aitab nahaprobleemide korral piimatoodete eemaldamine menüüst, ka aknet seostatakse piimatoodete tarbimisega.

Tähtsamateks toitaineteks, mille puudust seostatakse aknega, on A- vitamiin, E-vitamiin, tsink, seleen ning oomega-3 rasvhapped. Oluline on suurendada nende sisaldust menüüs ning vajadusel tarbida neid juurde toidulisandina.

Et leida toiduainete hulgast akne tekitajad, tuleks proovida eliminatsioonidieeti, ehk jätta aknega seostatavaid toiduaineid ükshaaval menüüst välja, jälgides seejärel kolme nädala jooksul naha olukorda. Õige toitumine on akne ennetamiseks ja ka ravi toetamiseks väga oluline.

 

Ilu algab seespoolt, aga vistrikevastases võitluses tuleb abiks võtta ka õige nahahooldus

Acnecinamide vistrike vastane sari

Selliseid sarju, mis tegelevad vistrike raviga nii seest- kui väljaspoolt on vähe. Acnecinamide tootesarja muudab minu jaoks väga väärtuslikuks just see, et siit leiab nii tõhusa toidulisandi, kui ka välispidiseks kasutamiseks mõeldud tooted. Kuna vistrike ravi ongi kahepoolne protsess, millele tuleb läheneda nii seest kui väljast, siis saad parima tulemuse nii näohooldustooted kui toidulisandit koos kasutades.

ACNECINAMIDE TABLETID VISTRIKE VASTU

Toidulisand sisaldab kõiki olulisi komponente vistrike raviks ning seda väga sobivas vahekorras. Ekstraboonusena on koostisesse lisatud ka laktoferriini- kehaomast ainet, mida lapsed saavad emapiimaga (seda leidub ka fermenteeritud piimas). See toetab keha kaitsevõimet ning aitab võidelda kõige ebameeldiva vastu. Sealjuures laktoferriin ei lase aknet tekitavatel bakteritel saada meie organismist vajalikke toitaineid, mistõttu nende bakterite kogus organismis väheneb. 2010 aastal läbi viidud uuringus leiti, et laktoferriini 12 nädala jooksul regulaarselt tarbinud inimestel (võrreldes kontrollgrupiga) vähenesid põletikulised haavandid 38,6% ning naha rasusus 31%. Oluline on aga teada seda, et nagu toidulisandite puhul ikka on määrava tähtsusega regulaarne tarbimine- sellest ei piisa kui võtta ühel päeval ja siis mõnel päeval ära unustada ning hakata võtma jälle siis kui meelde tuleb. Selles osas peab tekkima kindel rutiin. Kui kipubki meelest minema, võid toidulisandi kasvõi töölauale panna, siis on ta pidevalt silma juures ning tõenäosus, et selle võtmine meelde tuleb, palju suurem.

ACNECINAMIDE SENSITIVE KREEM

Need, kes on proovinud leida aastaid endale sobivat kreemi, kuid pole leidnud, võivad väga suure tõenäosusega otsida just seda kreemi. See on toode, mida paljud aknega või vistrikulise nahaga inimesed kiidavad. Eriti õrn, kuid samas väga tõhusalt rahustav ja toitev kreem. Sobib hästi ka kõige tundlikumale nahale. Ka selle kreemi koostises on just need ained, mida üks vistrikuline ja ärritunud nahk ootab. Näiteks võib sealt leida karnitiini ja resveratrool, mis mõlemad aitavad ära hoida vistrikke ja punetust, aga veel palju muid kasulikke koostisaineid, mis kõik võitlevad selle eest, et näonahk oleks ilus ja sile.

ACNECINAMIDE SENSITIVE TOONIK

Vistrikulise näo puhul on väga oluline, et näohooldustooted ei mõjuks nahale ärritajana ega tekiks tunnet, et see pigem teeb olukorra hullemaks. See näopuhastustoonik puhastab igapäevasest mustusest, kuid samal ajal ka toidab nahka, aitab vähendada vistrike teket ning punetust. Ühesõnaga teeb kõike, mida üks vistrikuline nahk sinult ootab.

ACNECINAMIDE SENSITIVE PUHASTUSVAHT

Naha puhtus on vistrikulise naha puhul äärmiselt oluline- liigne mustus või rasu võib soovimatuid punne lihtsasti juurde tekitada. Lisaks õrnale, kuid efektiivsele puhastusele toidab ka see toode nahka vajalike vitamiinidega ning rahustab ärritunud piirkondi.

 

Kui noortel on akne tekkepõhjused enamasti selged ja teada, siis täiskasvanutel on tekkepõhjuse tuvastamine keerulisem. Nii palju võib nahale mõju avaldada, sealhulgas erinevad toiduained, toidutalumatused ja veel palju muud. Siiski ei tasu meelt heita - tegeledes probleemiga järjepidevalt ja mitmel rindel, on võimalik ka endale kaunis näonahk saada. Kindlasti tuleb protsessi kaasata ka head nahahooldustooted, mis on just täiskasvanutele sobivad, sest täiskasvanute nahk vajab hoopis õrnemat kohtlemist, kui noortel. Enamus aknetooteid on aga mõeldud just noortele. Abi võib saada ka toidulisandi kaasamisest. Toidulisand ei ole küll sama, nagu ravim, kuid see ei tähenda, et häid tulemusi ei võiks saavutada. 

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Name
Email

-30% + KINGITUS

Saa -30% tavahindadelt koodiga ILU30 kuni 28.04.24 (k.a). Lisaks KINGITUSEKS Duolys C.E noorendav ja nahale energiat andev C-vitamiiniseerum, kui tellimuses on väh. 40€ lõppväärtuses tooteid.

LOO KONTO JA SAA 5€ OSTLEMISEKS

Kuidas saada 5€? Lihtne, mine "loo konto" nupu kaudu kliendikontot looma. See võtab 2 minutit, ning seejärel lisandub kliendikontole automaatselt 5€ boonusraha, mida saab kasutada tellimuselt soodustuse saamiseks. 

PS! pakkumine kehtib, kui lähed kohe otse pop-up'ilt kontot looma. 

 

Tänan, ma ei vaja boonusraha