Kollageen - mis see on ja 5 põhjust, miks see meile kasulik on

Published In: NewsHits: 31821

Kollageen on peamine struktuurne proteiin sidekoes, moodustades 25%-35% kogu keha proteiini sisaldusest. Kollageeni leidub luudes, lihastes ja nahas. Enim on ilmselt inimesed kokku puutunud infoga, et kollageen on oluline kauni naha jaoks. Tõepoolest, kollageen, keratiin ja elastiin annavad nahale tugevuse, elastsuse ja noorusliku välimuse. Võib öelda, et need on meie kauni välimuse ehituskivid. Aga tegelikult on meil seda ainet vaja mitmel erineval põhjusel ja allolevas blogis kõik põhjused ka välja toome. 

Kollageen - mis see on?

See on aine, mida vajame ja mis toodetakse meie keha poolt, kuid vananemisega seotud protsesside toimel selle valgu tootmine väheneb järk-järgult, üsna kiiresti ja dramaatiliste tulemustega. Lisaks intensiivistavad kollageenikadu ka mitmed muud välised faktorid - stress, liigne kokkupuude päikesega, toitumisharjumused ning kokkupuude toksiinidega nagu näiteks sigaretisuits. Kollageenisisalduse vähenemine ongi põhjus, miks vanus toob kaasa naha lõtvumise, kortsud ning üleüldise ilmetu ja halli välimuse ning miks meil liigesed valulikuks muutuvad.

Kollageen meie kehas näeb mikroskoobi all välja selline: 

Kollageen-kiud

Kuidas kollageeni kadumist vältida?

Esimese sammuna peaks vähendama ja vältima kõiki faktoreid, mis kollageenikadu intensiivistavad. Kui kapis ei ole veel kõrge kaitsefaktoriga päikesekreemi, siis peaks selle sinna soetama. Vältida võiks sigaretisuitsu ja suitsetamist, ning väga oluline on hea ööuni. Ka toitumine nõuab korrigeerimist - kollageeni tootmise jaoks on oluline süüa toiduaineid mis on antioksüdantide- ja vitamiinirikkad. Väga hästi sobivad värvilised puu- ja köögiviljad nagu tomatid, greip, arbuus, brokkoli ja maasikad ning Omega 3 rasvhappeid sisaldavad toidud.

Kas kollageeni sisaldav toidulisand võiks abi osutada?

Tõepoolest, lisaks kosmeetilistele vahenditele on võimalik organismi kollageeniga varustada ka suukaudselt, ja üsna efektiivselt – erinevate uuringutega on tõestatud, et üle 90% suukaudselt manustatud kollageenist imendub, ja mis kõige tähtsam, koguneb nahas. Küll aga tuleks väga põhjalikult uurida, mis allikast kollageen toidulisandisse kuulub. Kõige efektiivsemaks peetakse antud hetkel hüdrolüüsitud merelist kollageeni (kalasoomustest). Hüdrolüüsimise käigus lõhutakse aine suured molekulid väiksemateks, võimaldades kollageenil efektiivselt organismi imenduda. 

 

5 põhjust, miks kollageen meile hädavajalik on!

See on vananemisvastane!

Kollageen on meie nahale kriitiline komponent, hoides naha pingul ja elastsena. Seetõttu hakkavad esimesed vananemise märgid just nahale tekkima naha kuivuse ja kortsude vormis. Toidulisandina aitab see hoida nooruslikkust ja vähendada kortse.

Uuring, millest võttis osa 69 naist, tuvastas, et peale kaheksa nädala jooksul regulaarselt kollageeni toidulisandi tarbimist, oli naistel paranenud naha elastsus, vähenenud kortsud ning nende nahk oli siledam ja siidisem. Siinkohal on oluline tähele panna, et efektiivne päevane kollageenikogus peaks algama viiest grammist (5000 mg). 

Proovi ise: Dermanutrix kollageeni jook mugavates annuspakkides

See aitab vähendada tselluliiti ning taastab juuste ja küünte elujõu!

Kollageeni järk-järgulise vähenemise tõttu kaotab nahk vananedes elastsust ja muutub õhemaks. Selle protsessi “kõrvalnäht” on tselluliidi nähtavamaks muutumine - kõik mis varem peidus oli, on nüüd nähtav. Kollageeni toidulisandi tarbimine aitab muuta naha elastsemaks. Selle tulemusel paistab nahk siledam ning inetud kühmukesed on taas peidus.

Lisaks nahka noorendavale toimele aitab kollageeni tarbimine tuua tuhmunud juustesse läike ning muuta küüned elastsemaks ja tugevamaks.

Proovi ise: Collibre Beauty kollageeni jook vitamiinidega

Aitab ennetada vanusega kaasnevaid liigesemuresid!

Tunned, et 40. aastaselt ei ole enam nii paindlik, kui kahekümnendates? Trepist üles sammudes annavad põlved endast märku krudina või valuga? Kuna nii lihastes, liigestes, kõhredes kui ka isegi luudes on kollageen oluline komponent, võib kollageeni toidulisand selliseid tundmusi vähendada. Viimastel aastatel on kollageeni kasutamist uuritud ka osteoartriidi ja reumatoidartriidi korral.

Näide: 147 sportlasega, kes kogesid liigesevalusid, viidi läbi katse, mille käigus nad tarbisid 24 nädalat regulaarselt kollageeni. Tulemus - märkimisväärselt vähenenud liigesevalu. 

Toetab ainevahetust ja lihaseid!

Kollageen sisaldab mitmeid asendamatuid aminohappeid, mida keha vajab igapäevaseks efektiivseks toimimiseks. Näiteks glütsiin toetab lihaseid ja ainevahetust olles osaline protsessis, mille käigus glükoos muutub energiaks. Seetõttu on kollageeni toidulisandit hea tarbida peale sportimist ja ka inimestel, kes igapäevaselt suure koormusega tööd teevad.

Proovi ise: Collibre Active kollageen liigestele

Toetab südant ja veel paljusid muid olulisi protsesse kehas!

Hüdrolüüsitud kollageeni sisaldavad toidulisandid sisaldavad ka peaaegu 20 erinevat asendamatut aminohapet, millest igaühel on meie kehas oluline roll. Näiteks proliin on aminohape, mille üks ülesanne organismis on aidata ennetada arterite lubjastumist ning arteriseinale rasvataoliste ainete ladestumist.

 

Kollageen uues kuues - mõnusalt maitsvad Ilu- ja Liigeseampsud

Kollageen ei ole enam lihtsalt toidulisand vaid see on osa terviklikust ja nooruslikust elustiilist. See on viis hoolitseda oma keha, tervise ja välimuse eest, tagades et ka kümne või kahekümne aasta pärast tunneme end hästi ning meie nahk kumab tervislikkusest ja noorusest. Tänapäeva inimeste elurütm on kiire ja päevad tihedalt täidetud töö, pere ja huvialadega. Seega peab nii oluline element nagu kollageen olema lihtne ja mugav kasutada igal ajahetkel. Eestis toodetud Eternal Youth kollageeniampsud on mugav ja maitsev viis kollageeni tarbida ja samal ajal magusaisu rahuldada. Valikus on lausa 8 erinevat ampsu, mis pakuvad erinevaid maitseid ja vitamiinide ning aktiivainete kombinatsioone. Sest kollageeni toidulisand ei pea olema igav, vaid hoopis midagi, mis on üheaegselt maitsev ja kasulik. Kogu toodete valiku leiad: Eternal Youth Iluampsud

 

Gerli Padari lemmikud

Collibre kollageenijoogid

Troopilise maitsega joogid sisaldavad 10 000 mg (10 g) kõrgeima kvaliteediga Šveitsi päritolu hüdrolüüsitud kollageeni ja vitamiine. Tegemist on suurepärase abimehega aktiivsetele või sportlikele inimestele toetamaks liigeseid, kõhresid ja lihaseid igapäevaselt ning taastumisperioodil pärast sportimist.

Gerli: Collibre kollageenijoogid on mõnusad vahepalaks. Eriti just külmana on need maitsvad!

 

Dermanutrix Collagen geelpakikesed

Suukaudne kollageen, mis aitab parandada naha niisutatust ja elastsust ning vähendada kortse – nii näeb nahk tervem välja. Üle 90% suukaudselt manustatud kollageenist imendub ja mis kõige tähtsam, see koguneb nahas. Dermanutrix Drinkable Collagen toidulisandis sisalduv kollageen on merelist päritolu, mida peetakse kõrgeima efektiivsusega kollageeniks. Seda on lihtne ja meeldiv kasutada. Granadillimaitselist geeli võib tarbida otse pakist või lahustada geel mahla või veega.

Gerli: Kui veel vabalt reisida sai, siis käsipagasiga reisides on Dermanutrixi geel asendamatu – see võtab vähe ruumi ja mahub mu kreemipotsikute ning muude vedelikega ilusti kotti ära.

 

Eternal Youth ampsud

Eternal Youth kollageeniampsud on mugav ja maitsev viis kollageeni tarbida ja samal ajal magusaisu rahuldada. Päevane soovitatav kogus on 1–3 marmelaadi. Üks komm sisaldab üht grammi kollageenihüdrolüsaati. Lisaks sisaldavad marmelaadid C-vitamiini, mis toetab organismi kollageeni omastamist.

Gerli: Kõige nunnumad ja minu lemmikud on need Eesti kummikommid. Kui muidu läheb vitamiinide ja toidulisandite võtmine nii mõnigi kord meelest, siis nende kommidega on kindlalt meeles! Neil on väga hea maitse ja kui päris kommi võttes mõtled paar korda, et kas ikka tasub, siis kollageenikommi paned süütundeta suhu, teades, et see teeb su kehale ja ka meelele head.

 

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Name
Email

-20% + KINGITUS

Saa -20% tavahindadelt koodiga MAI20 kuni 31.05.24. Lisaks KINGITUSEKS Duolys C.E noorendav ja nahale energiat andev C-vitamiiniseerum, kui tellimuses on väh. 40€ lõppväärtuses tooteid.

LOO KONTO JA SAA 5€ OSTLEMISEKS

Kuidas saada 5€? Lihtne, mine "loo konto" nupu kaudu kliendikontot looma. See võtab 2 minutit, ning seejärel lisandub kliendikontole automaatselt 5€ boonusraha, mida saab kasutada tellimuselt soodustuse saamiseks. 

PS! pakkumine kehtib, kui lähed kohe otse pop-up'ilt kontot looma. 

 

Tänan, ma ei vaja boonusraha