Näo punetus: mis põhjustab näo punetust ja 10 viisi, kuidas naha punetust vähendada

Published In: ROOTHits: 6029

Suviselt päevitunud jume on suvel eriti ihaldusväärne, kuid üsna tihti toob soojem ilm kaasa soovimatu tulemuse: nahapunetuse. Naha punetus on väga levinud ning seda tekitavad paljud tegurid nii meestel kui naistel. Muuhulgas toovad punetuse näole nahahaigused nagu rosaatsea ja kuperoosa, mille puhul on väga tavaline, et suvel sümptomid süvenevad. Selles artiklis toomegi välja nahapunetuse võimalikke põhjuseid ja anname mõned nõuanded, kuidas nahapunetusega toime tulla.

Suvi ja nahapunetus: miks just suvel punetus süveneb? 

Suve saabumisega muutub meie elus palju tegureid. Palavamad ilmad, kõrgem UV-kiirguse tase ja konditsioneeride kasutamine autos või kodus võivad soodustada punetuse intensiivistumist. Tihti on punetus ajutine ja kaob nahalt. Kuid kahe väga levinud nahahaiguse – rosaatsea ja kuperoosa – puhul on tarvis rohkem abimehi, kui vaid kannatust. 

 

Rosaatsea ja kuperoosa: mis need on?

Rosaatsea on krooniline põletikuline nahahaigus, mille puhul tekivad nahale põletikulised, punetavad piirkonnad, mis võivad olla ka paistes ja meenutada löövet. Samuti võib esineda väikeseid punaseid veresooni ning põletikulisi vistrikulaadseid kühme. Need sümptomid võivad mõneks nädalaks või isegi kuudeks ägeneda ja seejärel mõneks ajaks taanduda ning neid võivad esile kutsuda sellised tegurid nagu äärmuslikud temperatuurid, päikesevalgus, stress ja isegi vürtsikad toidud.

Kuperoosa puhul tundub nahk põletikuline ja punetav tänu väikeste, laienenud veresoonekeste tõttu nahal. Nahk võib tunduda pingul või ärritununa. Kuperoosa tekib, kui kapillaarid kaotavad elastsust. Kuperoosa on tihti pärilik. Lisaks intensiivistuvad sümptomid karmides ilmastikutingimustes nagu külmad temperatuurid, kõva tuulega ilm või väga kuumad ilmad tugeva UV- kiirgusega. Lisaks võivad kuperoosat tekitada või sümptomeid intensiivistada suitsetamine, alkoholi tarbimine, stress, teatud ravimid ja näiteks menopaus naistel. 

Mis on kuperoosa ja rosaatsea vahe? Kuperoosa korral on nahal punetus teatud piirkondades nagu nina ja põsed, ning need piirkonnad võivad kipitada, tunduda pingul. Rosaatsea puhul võib punetus laieneda üle terve näo. Kusjuures, naistel kipub kuperoosat esinema rohkem kui meestel, samas rosaatseat esineb hoopis meestel rohkem. 

Eriti tähtis on tegeleda näo punetusega kohe, enne kui see viib kuperoosa või rosaatseani! 

Seetõttu panime kirja nõuanded nahapunetuse leevendamiseks (eriti suvisel ajal). 

 

Nõuanded (suvise) nahapunetuse leevendamiseks

Siin on mõned nõuanded, mis võivad aidata punetust vähendada:

1. Päikese käes viibimine: Piirake oma päikese käes viibimist, eriti kella 10 ja 16 vahel, kui UV-kiirgus on kõige tugevam. Kui peate väljas olema, kasutage alati laia spektriga SPF50+ päikesekaitsekreemi ja kandke seda nahale iga kahe tunni tagant. Quasix päikesekreem punetust neutraliseeriva tooni ning SPF30 päikesekaitsega on suveks asendamatu kaaslane. 

2. Püsige jahedas: kuumad temperatuurid ja temperatuuride järsk vaheldumine süvendab naha punetust. Jooge kindlasti palju vett ja kasutage näiteks jahutavat spreid kiireks leevenduseks.

3. Nahahoolduseks kasutage õrnatoimelisi tooteid: Eelistage hüpoallergeenseid, lõhnata tooteid ja vältige kõiki koostisosi, mis võivad ärritada teie nahka või põhjustada allergilisi reaktsioone, nagu alkohol, mentool või eukalüpt. Punetavale nahale sobib suurepäraselt näiteks Rosakalm mitsellaarvesi, mis on õrn, niisutab nahka ja aitab ennetada naha punetust tekitavate bakterite levikut. 

4. Jooge palju vedelikke (vett): vee joomine aitab hoida ka nahka niisutatu ja elastsena. Lisaks on hea kasutada niisutavate koostisosadega kreeme ja seerumeid.

 5. Vältige suitsetamist: suitsetamine soodustab paljusid nahaprobleeme, sealhulgas punetust. See kahjustab kollageeni ja elastiini, mis annab nahale selle elastsuse. See võib põhjustada veresoonte elastsuse kadu, mis on eeldus veresoonte laienemisele, mis omakorda võib kaasa tuua intensiivsema punetuse.

6. Pidage toidupäevikut: teatud toidud ja joogid võivad nahapunetust süvendada. Vürtsikad toidud, alkohol, kofeiin ja kuumad joogid on teada-tuntud punetusele kaasa aitajad. Soovitame pidada toidupäevikut, mis aitab teil tuvastada just neid faktoreid, mis teil punetust intensiivistavad.

7. Kasutage rohelise tooniga kreemi nagu näiteks Rosakalm punetust vähendav kreem: rohelise tooniga kreemid aitavad väga hästi neutraliseerida just naha punetust. Seda võib oma tavapärase jumestuskreemi ja peitekreemi all kasutada, et nahatooni ühtlustada ning samal ajal naha punetust vähendada.

 8. Tervislik eluviis: regulaarne liikumine, tasakaalustatud toitumine, piisav uni ja stressi vähendamine võivad kõik aidata parandada teie naha üldist tervist ja vähendada punetust.

9. Külmad kompressid: külmad kompressid eriti palavatel päevadel võivad vähendada nahapunetust ja põletikku. Asetage jääkoti ümber mähitud puhas rätik 10-15 minutiks soovitud piirkonnale, kuid olge ettevaatlik, et külm naha jaoks liiga intensiivseks ei muutuks. Sellisel juhul võite hoopis nahale liiga teha. 

10. Nahahooldustooted: kvaliteetsed, spetsiaalselt punetavale nahale mõeldud kreemid ja puhastusvahendid on hea kasutusele võtta, sest nad sisaldavad koostisaineid, mis aitavad punetusega tõhusalt tegeleda, seda vähendada, veresooni ahendada, nahka niisutada ja kaitsta. Nii nagu vistrikuline nahk vajab spetsiaalseid tooteid, et vistrikega edukalt võidelda - nii vajab ka punetav nahk spetsiaalseid hooldustooteid

 

Suvi toob paljudele nahale punetuse või intensiivistab juba tekkinud punetust. Teades, mis just teil punetust tekitab, saate teadlikult neid tegevusi või faktoreid vältida. Õiged nahahooldustooted on äärmiselt tähtsad ning päikesekaitse on punetava naha suurim sõber. Tugeva punetuse, ärrituse ja ebamugavustunde korral on soovitatav pöörduda perearsti poole, kes vajadusel suunab teid edasi nahaarstile. Tugev rosaatsea ja kuperoosa vajavad kindlasti spetsialisti nõu.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Name
Email

-20% + KINGITUS

Saa -20% tavahindadelt koodiga MAI20 kuni 18.06.24. Lisaks KINGITUSEKS Duolys C.E noorendav ja nahale energiat andev C-vitamiiniseerum, kui tellimuses on väh. 40€ lõppväärtuses tooteid.

LOO KONTO JA SAA 5€ OSTLEMISEKS

Kuidas saada 5€? Lihtne, mine "loo konto" nupu kaudu kliendikontot looma. See võtab 2 minutit, ning seejärel lisandub kliendikontole automaatselt 5€ boonusraha, mida saab kasutada tellimuselt soodustuse saamiseks. 

PS! pakkumine kehtib, kui lähed kohe otse pop-up'ilt kontot looma. 

 

Tänan, ma ei vaja boonusraha