Täiskasvanute akne ja selle ravi võimalused

Published In: NewsHits: 26123

Üks populaarsemaid tootegruppe meie e-poes on vistrikevastased tooted või toidulisandid. See on selge signaal, et unustusehõlma on vajunud arvamus nagu akne oleks vaid puberteediealiste probleem. Üha enam täiskasvanuid leiab end samuti selle ebameeldiva murega kimpus olevat. Selles blogipostituses räägimegi täpsemalt, mis on täiskasvanute akne ning millised on selle ravi võimalused. 

Kui sa pikka juttu lugeda ei soovi, aga tahaksid kohe oma naha hooldamisega alustada, siis Rosena e-poest leiab Probleemse naha kategooriast mitmekülgse valiku vistrikevastaseid tooteid. 

 

Mis on akne?

 

Vistrikud ja selle raskem vorm – akne – esinevad kõige sagedamini puberteedieas, mil kõrgenenud meessuguhormoonide (androgeenide) tase rasueritust suurendab. Akne on nahas paikneva karvanääpsu põletikuline haigus, mis hõlmab ka rasunääret. Rasu jääb naha pealiskihi paksenemise tõttu karvanääpsu sisse kinni, moodustades komedooni. Rasu tootmine rasunäärmeis intensiivistub ning bakterite paljunemise tagajärjel tekivad vistrikud, mis võivad muutuda ka põletikulisteks.

Täna oleme aga olukorras, kus vistrikud peale puberteediiga ära ei kao ning vistrikuline nahk saadab meid ka täiskasvanueas. Miks see nii on, vaatame samuti allpool postituses.

täiskasvanute-akne-ja-selle-ravi-blogi

Mis on täiskasvanute akne?

 

Kuigi täiskasvanute akne võib mõnevõrra erineda aknest teismeeas, on see siiski väga sarnane. Sellest ei kasvata lihtsalt välja, nagu mõnikord arvatakse. Võib öelda, et täiskasvanute akne esineb sagedamini naistel, erinevate allikate põhjal kannatab probleemi käes lausa iga viies naine, kuid probleemist puutumata ei jää ka mehed.

Akne täiskasvanutel võib olla hormoonsõltuv, mis algab või halveneb täiskasvanueas. Näiteks naised tunnevad akne ägenemist enamasti enne menstruatsiooni, kui progesterooni tase on tõusnud. Siiski on ka mõned erinevused - kui teismeeas lööb akne välja enamasti otsaesisel, põskedel ja ninal siis avaldub täiskasvanute akne aga näo alumisel poolel: lõual, lõuajoonel ja kaelal. Punetavad vistrikud tekivad ummistunud pooridest (komedoonid) ning põletikuliseks muutumisel tekib sellele mädakolle, mille lõhkemisel võib tekkida ka arm.

 

Kuid lisaks eelpoolmainitule on nüüd teada, et vistrikud võivad tekkida ka veel mõnel järgnevatest põhjustest:

 1. Stress - suurendab androgeenide hulka mis stimuleerivad rasunäärmete tööd.
 2. Toitumine ja elustiil – toit, mida igapäevaselt süüakse ei pruugi olla täisväärtuslik ega varustada organismi kõikide vajalike vitamiinide ja antioksüdantidega.
 3. Rasestumisvastastest vahenditest loobumine (pillid) – suukaudsed rasedusvastased vahendid kontrollivad hormoonide aktiivsust. Kui pillidest loobutakse, võib hormoonide aktiivsus taaskord suureneda.
 4. Ravimid – barbituraadid, liitium ja kortikosteroidid on tuntud akne põhjustajad.
 5. Haigused – mõnede haigustega, näiteks suhkruhaigus, võivad samuti kaasneda vistikud.
 6. Menopaus - Tugevad hormoonide kõikumised põhjustavad rasunäärmete aktiivsuse suurenemist, põhjustades vistrikke.
 7. Õli sisaldavad nahaooldustooted ja kosmeetika - kuigi nahk võib olla kuiv, ei pruugi õli sisaldavad nahahooldustooted teha nahale head. Kasutada võiks vee basil kosmeetikatooteid, mis niisutavad nahka ilma poore ummistamata.
 8. Geenid - kas mõnel perekonnaliikmel on akne? Uuringud tõestavad, et geneetiline soodumus akne tekkele on võimalik.

 

Mul on vistrikud, kuidas neist lahti saada?

 

Täiskasvanuea aknet on keerulisem ravida, sest nahk vajab teistsugust hoolitsust. Täiskasvanute nahk on kuivem, võibolla juba ka vananemismärkidega või tundlik. Vanuse kasvades aeglustub meie naha võime toota kollageeni, mis toob endaga kaasa naha kuivuse, paranemisvõime aeglustumise, ja see omakorda suurendab ka aknega kaasneda võivate armide tekke riski. Siiski on akne ravi ja vistrike vähendamine võimalik järgides allolevaid soovitusi: 

 1. Kõige tähtsam asi, millele tähelepanu pöörata, on õigete, oma nahatüübile ja vanusele sobivate nahahooldustoodete leidmine ning regulaarse nahahooldusrežiimiga alustamine. Alustuseks peaks otsima pakendilt koostisainetest sõna “Aqua” või “Water”, see näitab, et toode on vee basil ja sobib ka vistrikulisele nahale. 
 2. Kosmeetikatoodetelt peaks otsima ka sõnu “non-comedogenic”, mis tähendab seda, et toode ei ummista poore.
 3. Näonahka peab puhastama kindlasti 2 korda päevas näiteks puhastusgeeli või mitselaarveega. Kuid pane tähele, et tugevatoimelised puhastajad, toonikud ja koorijad hoopistükis ärritavad aknelist nahka, ja rakkude uuenemist võiks kiirendada hoopis salitsüülhapet või glükoolhapet sisaldavate toodetega.
 4. Küpsema naha puhul tasub vistrikevastasele kreemile lisaks investeerida ka probleemsele nahale sobivale niisutavale kreemile. 
 5. Lisaks nahahooldustoodetes inventuuri tegemisele võiks üle vaadata ka oma toitumisharjumused. Erinevate uuringute põhjal võivad näiteks piimatooted, rasvased ja/või süsivesikuterikkad söögid päästa valla põletikulised reaktsioonid ning sellega kaasnevad vistrikud.
 6. Samuti on erinevate allikate põhjal aknele kalduvas nahas suur puudus antioksüdantidest. Seega, soovituslik on juua puhast vett, vaadata üle toitumine ja kui toitumine ei võimalda saada piisavalt antioksüdante, siis võiks kaaluda toidulisandi võtmist.
 7. Saadaval on ka mitmeid paikseid või suukaudseid ravivorme, mille kirjutavad välja juba pere-, naha- või naistearst (antibiootikumid, hormoonaalne ravi, retinoidid), ja kui muud meetodid ei aita, võiks külastada oma perearsti.

Täiskasvanuea akne ei ole lahendamatu probleem! Tihtipeale võetakse vistrikke täiskasvanueas paratamatusena ja ei teata, et tegelikult on võimalik tülikast murest pääseda. Olgu selleks siis arsti vastuvõtt, või oma elustiili ja toitumise korrastamine - võimalusi on mitmeid, ja katsetamist võiks alustada kohe. Ikka ilusama näonaha ja parema enesetunde nimel.

 

dermanutrix-acne-akne-ravi-toidulisand

Rosena.ee e-poest leiab probleemse naha tooteid nii täiskasvanutele kui ka puberteediealistele. Täiskasvanute akne korral soovitame kasutada Sebionex tootesarja Või Acnecinamide Sersitive märgistusega tooteid - nende toodete puhul on panustatud väga palju lisaks vistrikevastasele toimele ka põhjaliku niisutuse tagamisele, samuti vähendavad need punetust. Noorematele on aga e-poes taskukohane Acnecinamide tootesari. Loomulikult on nahahoolduse puhul sobiva toote leidmine katsetamise küsimus ning sobiva nahahooldusrežiimi leidmiseks võib kombineerida tooteid mõlemast sarjast. 

Lisaks nahahooldustoodetele on soovitatav kasutada organismi vistrikevastase võitluse toetamiseks Dermanutrix Acne Prone Skin toidulisandit. See toidulisand sisaldab mitmeid vitamiine, mineraale ja antioksüdante ja tõepoolest aitab regulaarsel kasutamisel vistrikke vähendada. 

Ülalolev pilt näitab tulemusi 2018 aasta Dermanutrix Acne toidulisandi uuringus osalenud neiu näonaha olukorra paranemisest vaid 30 päevaga. 

 

Aknekreemide testijad kiidavad!

Muudab näonaha olukorra paremaks

Keiti Tennosaar

Olen probleemse nahaga võidelnud 17. eluaastast saadik. Acnecinamide’i tooted on mu näonahka tunduvalt parandanud. Nahk on klaarim, puhtam ja siledam ning palju värskem ja ilusam juba hommikuti ärgates. Acnecinamide’i toodete puhul meeldib mulle see, et need on küll väga tõhusad näonaha parandajad, kuid samas ei lõhna spetsiifiliselt. Kasutades erinevaid Acnecinamide’i tooteid, nagu toidulisandid vistrike vastu, kooriv puhastusgeel ja näotoonik, on mu näonahk palju parem ning punetavaid vistrikke pole juurde tekkinud.

 

Mitmekordselt kasulik sari

Kaja Colpan

Kogu oma täiskasvanuea olen kimpus olnud punnilise ja tundliku näonahaga. Teismelisena punnid ja vistrikud mulle väga palju mureks ei olnud. Alles hiljem, kuskil alates 21. eluaastast olen pidanud selle probleemiga võitlema. Praegu kasutan tootesarja Acnecinamide Sensitive koos Acnecinamide’i vistrikevastaste tablettidega. Eriti pakkus põnevust tablettide kasutamine, sest lisaks põhilisele – näonaha probleemide vastu võitlemisele – saavad tänu tablettides sisalduvatele tsingile ja koeensüüm Q10-le kasu nii juukseid kui ka küüned. Acnecinamide Sensitive’i tooteid kasutasin nii hommikul kui ka õhtul. Meelepärane on ka toodete lõhn, milles domineerib lagritsaekstrakti aroom ja mis on oma neutraalsuse tõttu sobilik nii naistele kui ka meestele. Sensitive’i tootesarja kuulub puhastusvaht, toonik ja kreem. Igal tootel on oma ülesanne. Õhtuti meeldib mulle lisada lokaalselt veel mõned täiendavad kreemitilgad kõige jonnakamatele punnidele. Hommikuks on punetus ja turse tunduvalt alanenud ning paari päeva möödudes on paharet üldse vehkat teinud. Kindlasti jätkan nende kasutamist!

 

Uus lemmik leitud

Triin Rannar

Minu näonaha probleem on perioraalne dermatiit. Pisikesed punnikesed koos ketendava nahaga on nii mu ülahuulel kui ka lõual. Ilma jumestuskreemita ma naljalt välja ei lähe. PHA-geel on super: puhastab poore ja võitleb olemasolevate vistrikega. Määrides geeli vistrikule, hakkab see vistrikku kuivatama. Ka värskelt tärganud vistriku suudab see tõhusalt kahjutuks teha. Toonik on mõnusa mentoolise lõhnaga ega kuivata nahka. Minu jaoks on see kõige tähtsam. Puhast nahka premeerin niisutava kreemiga. Kreem imendub paari sekundiga, jättes naha mõnusalt niisutatuks. Kui alguses olin skeptiline, kas nende toodete kasutamine võib mu naha olukorda parandada, siis nüüd võin öelda, et need on saanud mu lemmikuks. Mu nahk pole ammu nii ilus ja terve olnud. Ülahuulel ja lõual olevad punnikesed on vähem märgatavad ning punetus taganes juba pärast lühikest kasutamisaega.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Name
Email

-20% + KINGITUS

Saa -20% tavahindadelt koodiga MAI20 kuni 18.06.24. Lisaks KINGITUSEKS Duolys C.E noorendav ja nahale energiat andev C-vitamiiniseerum, kui tellimuses on väh. 40€ lõppväärtuses tooteid.

LOO KONTO JA SAA 5€ OSTLEMISEKS

Kuidas saada 5€? Lihtne, mine "loo konto" nupu kaudu kliendikontot looma. See võtab 2 minutit, ning seejärel lisandub kliendikontole automaatselt 5€ boonusraha, mida saab kasutada tellimuselt soodustuse saamiseks. 

PS! pakkumine kehtib, kui lähed kohe otse pop-up'ilt kontot looma. 

 

Tänan, ma ei vaja boonusraha