Täiskasvanute akne ja selle ravi võimalused

Published In: News Hits: 10307

Üks populaarsemaid tootegruppe meie e-poes on vistrikevastased tooted või toidulisandid. See on selge signaal, et unustusehõlma on vajunud arvamus nagu akne oleks vaid puberteediealiste probleem. Üha enam täiskasvanuid leiab end samuti selle ebameeldiva murega kimpus olevat. Selles blogipostituses räägimegi täpsemalt, mis on täiskasvanute akne ning millised on selle ravi võimalused. 

Kui sa pikka juttu lugeda ei soovi, aga tahaksid kohe oma naha hooldamisega alustada, siis Rosena e-poest leiab Probleemse naha kategooriast mitmekülgse valiku vistrikevastaseid tooteid. Septembris on kõik tavahinnaga vistrikevastased tooted 20% soodsamad, kasutades kassas koodi AKNE01

 

Mis on akne?

 

Vistrikud ja selle raskem vorm – akne – esinevad kõige sagedamini puberteedieas, mil kõrgenenud meessuguhormoonide (androgeenide) tase rasueritust suurendab. Akne on nahas paikneva karvanääpsu põletikuline haigus, mis hõlmab ka rasunääret. Rasu jääb naha pealiskihi paksenemise tõttu karvanääpsu sisse kinni, moodustades komedooni. Rasu tootmine rasunäärmeis intensiivistub ning bakterite paljunemise tagajärjel tekivad vistrikud, mis võivad muutuda ka põletikulisteks.

Täna oleme aga olukorras, kus vistrikud peale puberteediiga ära ei kao ning vistrikuline nahk saadab meid ka täiskasvanueas. Miks see nii on, vaatame samuti allpool postituses.

täiskasvanute-akne-ja-selle-ravi-blogi

 

Mis on täiskasvanute akne?

 

Kuigi täiskasvanute akne võib mõnevõrra erineda aknest teismeeas, on see siiski väga sarnane. Sellest ei kasvata lihtsalt välja, nagu mõnikord arvatakse. Võib öelda, et täiskasvanute akne esineb sagedamini naistel, erinevate allikate põhjal kannatab probleemi käes lausa iga viies naine, kuid probleemist puutumata ei jää ka mehed.

Akne täiskasvanutel võib olla hormoonsõltuv, mis algab või halveneb täiskasvanueas. Näiteks naised tunnevad akne ägenemist enamasti enne menstruatsiooni, kui progesterooni tase on tõusnud. Siiski on ka mõned erinevused - kui teismeeas lööb akne välja enamasti otsaesisel, põskedel ja ninal siis avaldub täiskasvanute akne aga näo alumisel poolel: lõual, lõuajoonel ja kaelal. Punetavad vistrikud tekivad ummistunud pooridest (komedoonid) ning põletikuliseks muutumisel tekib sellele mädakolle, mille lõhkemisel võib tekkida ka arm.

 

Kuid lisaks eelpoolmainitule on nüüd teada, et vistrikud võivad tekkida ka veel mõnel järgnevatest põhjustest:

 1. Stress - suurendab androgeenide hulka mis stimuleerivad rasunäärmete tööd.
 2. Toitumine ja elustiil – toit, mida igapäevaselt süüakse ei pruugi olla täisväärtuslik ega varustada organismi kõikide vajalike vitamiinide ja antioksüdantidega.
 3. Rasestumisvastastest vahenditest loobumine (pillid) – suukaudsed rasedusvastased vahendid kontrollivad hormoonide aktiivsust. Kui pillidest loobutakse, võib hormoonide aktiivsus taaskord suureneda.
 4. Ravimid – barbituraadid, liitium ja kortikosteroidid on tuntud akne põhjustajad.
 5. Haigused – mõnede haigustega, näiteks suhkruhaigus, võivad samuti kaasneda vistikud.
 6. Menopaus - Tugevad hormoonide kõikumised põhjustavad rasunäärmete aktiivsuse suurenemist, põhjustades vistrikke.
 7. Õli sisaldavad nahaooldustooted ja kosmeetika - kuigi nahk võib olla kuiv, ei pruugi õli sisaldavad nahahooldustooted teha nahale head. Kasutada võiks vee basil kosmeetikatooteid, mis niisutavad nahka ilma poore ummistamata.
 8. Geenid - kas mõnel perekonnaliikmel on akne? Uuringud tõestavad, et geneetiline soodumus akne tekkele on võimalik.

 

Mul on vistrikud, kuidas neist lahti saada?

 

Täiskasvanuea aknet on keerulisem ravida, sest nahk vajab teistsugust hoolitsust. Täiskasvanute nahk on kuivem, võibolla juba ka vananemismärkidega või tundlik. Vanuse kasvades aeglustub meie naha võime toota kollageeni, mis toob endaga kaasa naha kuivuse, paranemisvõime aeglustumise, ja see omakorda suurendab ka aknega kaasneda võivate armide tekke riski. Siiski on akne ravi ja vistrike vähendamine võimalik järgides allolevaid soovitusi: 

 1. Kõige tähtsam asi, millele tähelepanu pöörata, on õigete, oma nahatüübile ja vanusele sobivate nahahooldustoodete leidmine ning regulaarse nahahooldusrežiimiga alustamine. Alustuseks peaks otsima pakendilt koostisainetest sõna “Aqua” või “Water”, see näitab, et toode on vee basil ja sobib ka vistrikulisele nahale. 
 2. Kosmeetikatoodetelt peaks otsima ka sõnu “non-comedogenic”, mis tähendab seda, et toode ei ummista poore.
 3. >Näonahka peab puhastama kindlasti 2 korda päevas näiteks puhastusgeeli või mitselaarveega. Kuid pane tähele, et tugevatoimelised puhastajad, toonikud ja koorijad hoopistükis ärritavad aknelist nahka, ja rakkude uuenemist võiks kiirendada hoopis salitsüülhapet või glükoolhapet sisaldavate toodetega.
 4. Küpsema naha puhul tasub vistrikevastasele kreemile lisaks investeerida ka probleemsele nahale sobivale niisutavale kreemile. 
 5. Lisaks nahahooldustoodetes inventuuri tegemisele võiks üle vaadata ka oma toitumisharjumused. Erinevate uuringute põhjal võivad näiteks piimatooted, rasvased ja/või süsivesikuterikkad söögid päästa valla põletikulised reaktsioonid ning sellega kaasnevad vistrikud.
 6. Samuti on erinevate allikate põhjal aknele kalduvas nahas suur puudus antioksüdantidest. Seega, soovituslik on juua puhast vett, vaadata üle toitumine ja kui toitumine ei võimalda saada piisavalt antioksüdante, siis võiks kaaluda toidulisandi võtmist.
 7. Saadaval on ka mitmeid paikseid või suukaudseid ravivorme, mille kirjutavad välja juba pere-, naha- või naistearst (antibiootikumid, hormoonaalne ravi, retinoidid), ja kui muud meetodid ei aita, võiks külastada oma perearsti.

Täiskasvanuea akne ei ole lahendamatu probleem! Tihtipeale võetakse vistrikke täiskasvanueas paratamatusena ja ei teata, et tegelikult on võimalik tülikast murest pääseda. Olgu selleks siis arsti vastuvõtt, või oma elustiili ja toitumise korrastamine - võimalusi on mitmeid, ja katsetamist võiks alustada kohe. Ikka ilusama näonaha ja parema enesetunde nimel.

 

dermanutrix-acne-akne-ravi-toidulisand

Rosena.ee e-poest leiab probleemse naha tooteid nii täiskasvanutele kui ka puberteediealistele. Täiskasvanute akne korral soovitame kasutada Sebionex tootesarja - selle toodete puhul on panustatud väga palju lisaks vistrikevastasele toimele ka põhjaliku niisutuse tagamisele. Noorematele on aga e-poes taskukohane Acnecinamide tootesari. Loomulikult on nahahoolduse puhul sobiva toote leidmine katsetamise küsimus ning sobiva nahahooldusrežiimi leidmiseks võib kombineerida tooteid mõlemast sarjast. 

Lisaks nahahooldustoodetele on soovitatav kasutada organismi vistrikevastase võitluse toetamiseks Dermanutrix Acne Prone Skin toidulisandit. See toidulisand sisaldab mitmeid vitamiine, mineraale ja antioksüdante ja tõepoolest aitab regulaarsel kasutamisel vistrikke vähendada. 

Ülalolev pilt näitab tulemusi 2018 aasta Dermanutrix Acne toidulisandi uuringus osalenud neiu näonaha olukorra paranemisest vaid 30 päevaga. 

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Name
Email

KINGIME SULLE 5€ ALLAHINDLUSE SAAMISEKS

Kuidas saada 5€? Lihtne, klõpsa vaid allolevale nupule ja registreeru kliendiks. See on lihtne ja kiire - konto loomiseks kulub vaid 2 minutit. Ja kui konto loodud, siis hakkab igalt ostult kogunema 10% boonusraha tagasi kontole.

 

Tänan, ma ei vaja boonusraha